Nalazi se uz samu granicu Žeževice zapadno od zaselka Carevići pod Potpoletnicom. Crkvena lađa duga je 6,80 m, a široka 4,80 m. Na pročelju je zvonik na preslicu, s primitivnom rozetom. Na oltaru je slika sv. Ilije, koju je naslikao god. 1928. Franjo Andres.
Crkva sv. Ilije spomenuta je prvi put 1735, i to od biskupa Stjepana Blaškovića u izvještaju o pastirskom pohodu. Tu je ujedno naređeno župniku da je dovrši. Dana 18. srpnja 1773. biskup Blašković je naredio kapelanu don Frani Alaburiću i crkovinarima, da izbace iz te crkve razne stvari, jer je pretvorena u magazin, da bude blagoslovljena i da služi samo za bogoslužje. Dnevnik pastirskog pohoda god.1770. kaže za nju da je sagrađena prije 50 godina «na starim temeljima». Iz toga se može zaključiti da se na istom mjestu nalazila i prije crkva. Zatim se u istom dnevniku kaže da je uzdržava župska crkva, jer su njezina dobra ujedinjena s tom crkvom. Još se kaže da je na oltaru slika na platnu.

Skip to content