Damjan Šošić – Damo rođen je u Brelima 02. 05. 1950. kao sedmo dijete u siromašnoj obitelji od majke kućanice i oca pomorca.

Nakon završetka osnovne škole u Brelima čeka ukrcaj na Brod. Budući da mu se to ne ostvaruje, sa zakašnjenjem upisuje srednju ugostiteljsku školu u Makarskoj, smjer kuhar, gdje maturira 1969. Ubrzo se zaposlio u hotelima u Brelima, a za usavršavanje struke ide na doškolovanje u Split i završava V stupanj. Osnovao je obitelj i otac je dviju kćeri.

Sklonost slikanju pokazuje od najranijeg djetinjstva, a slikarstvom se aktivno počeo baviti početkom devedesetih godina 20. st. U čemu ga prekida Domovinski rat u koji se uključuje kao dragovoljac.

Po povratku iz rata nastavlja započeti rad u tehnici ulje na platnu i lesonitu. 1995. godine primljen je u društvo naivnih umjetnika Hrvatske. Nakon toga zaredale su se samostalne i skupne izložbe s pozitivnim kritičarskim osvrtima. Petnaestak godina slikarskog rada pronijelo je njegove slike širom svijeta.

[isotope_gallery id=”1282″]

Skip to content