U Brelima na lokaciji Gornji Kričak i ove godine šesti put za redom Speleološko alpinistički klub „Ekstrem“ iz Makarske u suradnji sa komisijom za alpinizam HPS-a, AO PD željezničar, AO PD Velebit iz Zagreba i Općinom Brela organiziraju alpinistički kamp pod nazivom „ Glavno da se klajmba“. To je memorijalni kamp u znak sijećanja na tragično preminule planinare i alpiniste Tonija Rosu i Igora Skendera te pokretača memorijala Krešimira Milasa. Mjesto Gornji Kričak pokazalo se kao optimalna baza za odlazak na penjanje diljem Biokova, a sportska dvorana Kričak kao odlična predavaonica i mjesto druženja brojnih alpinista.koji pristižu iz svih dijelova Hrvatske i ostalih susjednih zemalja dajući ovom skupu međunarodni karakter. Time ovaj skup postaje jedan od najvažnijih tradicionalnih alpinističkih skupova u ovom dijelu Europe. “Glavno da se klajmba“ započinje u petak, 06. listopada, a nastavlja se u subotu i nedjelju kada je predviđen odlazak alpinista.

Skip to content