Izdvajanjem 73 200 kn godišnje općinska vlast je u svibnju 2008. godine odlučila omogućiti besplatan prijevoz umirovljenika s prebivalištem u općini Brela.

Umirovljenici s područja općine Brela će se prilikom prijevoza identificirati pokaznom iskaznicom koju izrađuje Promet d.o.o.

U svrhu izrade iskaznice, umirovljenici koji žele koristiti subvenciju, dužni su prijevozniku dostaviti jednu fotografiju, presliku osobne iskaznice, JMBG, Rješenje o mirovini ili presliku odreska o mirovini za zadnji mjesec.

Zbog malog broja putnika, autobusna linija od Baške Vode do Gornjih Brela prijevozniku Promet d.o.o. donosila je gubitak pa je Promet d.o.o. obavijestio Općinu Brela o skoroj namjeri ukidanja linije za Gornja Brela.

Stoga je općinska vlast odlučila sufinancirati autobusnu liniju do Gornjih Brela u godišnjem iznosu od 24 400,00 kn.