Suočeni sa problemom nekontroliranog širenja mačaka na području naše općine kao i nemilih događaja oko trovanja mačaka, odlučili smo pokrenuti projekt kastracije tih životinja unutar Brela. Uz veliku pomoć udruge „Šapama od srca” iz Makarske te u suradnji sa veterinarskom ordinacijom „Snoopy” cilj ovog projekta nam je kontroliranje okota koji se događa i nekoliko puta godišnje, zaustaviti odbacivanje kućnih mačaka na ulicu te  ujedno značajno poboljšati i zdravstveno stanje samih životinja. Općina Brela je osigurala financijska sredstva za kastraciju mačaka te ovim putem molimo zainteresirane vlasnike da se odmah jave pisanim putem na sljedeću mail adresu sapama.od.srca@gmail.com ili preko FB stranice Šapama od Srca, a sve u svrhu evidencije mačaka kao i zbog same pripreme zahvata u veterinarskoj ordinaciji. Sa projektom se kreće već krajem ovog mjeseca.

Srdačan pozdrav

Općinski načelnik Stipe Ursić

Skip to content