Na Međunarodnom festivalu turističkog filma  u sklopu INTERSTAS-a održanom od 07. Do 09. studenog 2018. godine u Solinu, kratki film  pod nazivom „The Dangerous beauty of Biokovo“ koji su izradili učenici  Osnovne škole Dr. Franje Tuđmana  iz Brela žiri festivala je uvrstio među 22 nagrađenih filmova. Uz Ravnateljicu škole Ivanu Ravlić, učiteljice Goranu Babić i Vanju Sokol, na završnoj svečanosti dodjele nagrada u hotelu „President“ u Solinu nagradu su učenici Terezi Seferović uručili filmski redatelj Šime Strikoman i predsjednik međunarodnog žirija Miroslav Mahečić.

Naime Filmska sekcija Osnovne škole Dr. Franje Tuđmana u Brelima u sklopu projekta Erasmus, aktivnosti eTwining snimila je kratki turistički, promotivni film o prirodnoj ljepoti Biokova. Sadržaj je uspon na Biokovo: Bukovac, Kale i Pozjatu, tradicionalne breljanske lokacije s koje su koristile generacije Breljana prije dolaska turizma u ove krajeve. Cilj ovog projekta je promovirati prirodne ljepote jednog dijela Biokova, poticati svijest o očuvanju prirode i upozoriti na opasnosti koje krije planina Biokovo. U Izradi ovog kratkog filma koji traje 3 minute i 40 sekundi sudjelovali su učenici: Lana Vitković, Rina Ivić, Gabrijel Antun Šošić, Duje Ivanac, Tereza Seferović, učiteljice: Gorana Babić, Vanja Sokol, planinari: Željan Bekavac, Dino Jukić, Klement Ivandić uz asistenciju Viktora Puljka.
Film je objavljen na YouTube kanalu, eTwiningu i Općinskoj Web stranici pod nazivom „The dangerous beauty of Biokovo“.

Video uradak o usponu na Biokovo

Skip to content