Općina Brela je uložila 670 000 kuna u obnovu  vatrogasnog voznog parka. Na inicijativu Roberta Raosa Zapovjednika vatrogasaca Brela, jeftino je nabavljena šasija s motorom skoro novog vatrogasnog vozila tipa Mercedes Atego 1828, te u suradnji sa tvrtkom „Rudno“ iz Kastava kod Rijeke ugrađeni su novi spremnik kapaciteta 6,6 tisuća litara vode, pumpa, vitlo visokog tlaka 60 m dužine i sva  dodatna oprema iz područja elektronike i automatike. Time je dobiveno potpuno opremljeno novo navalno vozilo za dvostruko manju cijenu od tvorničke, obnovljen i pomlađen vozni park doškolovan određeni broj vatrogasaca čime vatrogasci Brela spremno dočekuju nova sušna razdoblja i izazove u turističkoj sezoni.

Poslije uvodnih riječi Predsjednika  DVD-a Dražena Medića i Općinskog načelnika Stipe Ursića  prišlo se blagoslovu vozila kojeg je uz mjesnog župnika don Ivana Kovačevića obavio župnik Grabovca don Damir Bistrić. Uz goste susjednih vatrogasnih društava, u događaju je sudjelovao i županijski vatrogasni zapovjednik Dražen Glavina koji je pohvalio sve sudionike u nabavci istaknuvši ovo kao lijep primjer suradnje DVD-a i lokalne samouprave, što bi i ostale općine trebale slijediti.

 

Skip to content