02. kolovoza 2017. Uoči dana Općine Brela u 19 sati održana je svečana sjednica Općinskog vijeća. Na sjednici su nazočili Blaženko Boban Župan Splitsko-dalmatinske županije, Ivan Vlainić predsjednik zajednice tehničke kulture Hrvatske, Filip Vidulin predstavnik županijske skupštine, Velimir Vidak Buljan ravnatelj parka prirode Biokovo, Nenad Bekavac bivši ravnatelj parka prirode Biokovo, Valentina Vitković direktorica uredaTurističke zajednice općine Brela, Dražen Medić predsjednik DVD Brela, Robert Raos zapovjednik DVD Brela,  Milan Ivanac i Ivan Tomaš predstavnici društva Brolanenses, sadašnji i bivši načelnici i donačelnici Općine Brela, općinski vijećnici, predstavnici udruga sa područja općine Brela,  predstavnici medija i drugi brojni gosti.

Nakon lijepe naše koju je izvela Klapa Berulija i minute šutnje za poginule hrvatske branitelje i prvog predsjednika Dr. franu Tuđmana nazočnima se obratila Predsjednica općinskog vijeća Vanja Sokol, općinski načelnik Stipe Ursić i Župan Splitskodalmatinski Blaženko Boban. Na vlastiti zahtjev nazočnima se obratio i bivši načelnik općine Božidar Darko Šošić.

Nakon prigodnih govora Općinski načelnik Stipe Ursić uručio je godišnje nagrade Općine Brela: Posebno priznanje Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Brela za izuzetan doprinos zaštiti od požara na području općine Brela, Milanu Ivancu za izniman doprinos očuvanju kulturne baštine na području Općine Brela, Alkaru Alenu filipoviću Grčiću  za vijerno služenje i sudjelovanje u proslavama Gospe karmelske u Brelima i Slobodanu Careviću za izniman doprinos promociji sporta  na području Općine Brela.

Nakon dodijele nagrada uslijedila je izložba umjetnina breljanskog umjetnika Nikole Šošića i prigodan domijenak.

[isotope_gallery id=”3676″]

Skip to content