Proslava blagdana Sv. Duje u Brelima Gornjim održana je u subotu 07. svibnja 2016.  Organizirali su je Župa Gospe od zdravlja i Mjesni odbor Brela Gornja, a glavni pokrovitelji  su Općina Brela i Turistička zajednica Općine Brela. Proslava je započela procesijom kroz naselje, nakon čega se u crkvi Gospe od zdravlja slavila sveta misa koju je uz breljanskog župnika don Stjepana Lončara i župnika Brela Gornjih  don Nenada Čondića predvodio don Ivan Tadić, prof. KBF iz Splita koji je u svojoj propovjedi ukazao na najveće  bogatstvo svakog čovjeka koji se  u svojoj jednostavnosti i ljubavi za istinom  osjeća sretan i ispunjen. Slavlje je nastavljeno na  velikoj  pučkoj fešti u mjesnom domu gdje se uz glazbu, jelo i piće slavilo do kasno u noć.

untitled7 untitled6 untitled5 untitled3 untitled2 untitled1

Foto: Ivo Sikavica

 

Skip to content