Tijekom zime i proljeća ove godine završeni su radovi na planinarskom penjalištu  „Brela“. Sve dosadašnje sigurnosno upitne točke  na penjalištu su uklonjene, većina smjerova je očišćena od vegetacije, izmjenjena su brojna međuosiguranja –spitovi u stjenama, postavljene su nove sidrišne točke, te uklonjeni svi stari i dotrajali materijali. Očišćene su i sve pristupne staze,a  sva postavljena oprema u potpunosti odgovara svim EU standardima i svim propisanim Normativima za izradu sportskih smjerova u RH, sukladno pravilnicima Komisije za sportsko penjanje hrvatskog planinarskog saveza. Isto tako, napravljene su nove skice penjališta koje su već publicirane u najnovijem Penjačkom vodiču Croatia, izdanje 2019 autora Borisa Čujića, koji je upravo izašao iz tiska i sadržava apsloutno sve novosti i izmjene koje su napravljene ovog proljeća, tako da je situacija u potpunosti usklađena. Sve radove na terenu vodio je licencirani instruktor sportskog penjanja i autor velikog broja opremljenih smjerova, predsjednik Marulianusa, Daniel Piccini.

Odlična suradnja Općine Brela, PP Biokovo i Turističke zajednice završetkom ove sanacije još  jednom  je dala konkretne rezultate na terenu i upotpunila breljansku i hrvatsku turističku ponudu.

Skip to content