Nakon medijske pozornosti o nadolazećem valu hladnoće općinski načelnik Brela Stipe Ursić sazvao je u četvrtak 22.02.2018. godine sastanak radne skupine na kojoj su sudjelovali predstavnici općinskih službi, komunalnog društva „Greben“ i breljanskih vatrogasaca. Svrha sastanka bio je uvid u stanje pripravnosti svih općinskih službi, preventivno djelovanje i plan aktivnosti za ublažavanje posljedica od nadolazećeg nevremena.

Građani Brela su putem plakatiranja, letaka i web stranice upozoreni  na nevrijeme uz upute o načinu ponašanja u izvanrednoj situaciji velike hladnoće.

Nakon pojave bijelog pokrivača  u ponedjeljak 26. veljače u večernjim satima djelatnici komunalnog društva posipali su najkritičnije dijelove prometnica od Krička do Jakiruše, potom su se uključili vatrogasci i nastavili posipanje prometnica osiguravajući nesmetan promet nerazvrstanim cestama i prilazima magistrali. Čišćenju snijega pomogla je i ralica Županijskih cesta.

Skip to content