Jedna od najvećih svjetskih jahti jedrenjaka ikada napravljenih,  duga  142,81, a široka 24.88 metara usidrena je u Brelima. Posjeduje tri jarbola visine oko 90 metara, a površina jedara iznosi 3700 metara kvadratnih. U sobi za promatranje podmorja je ugrađen jedan od najvećih pojedinačnih komada stakla težak 1,8 tona, a opremljena je hibridnim dizelsko-električnim  motorom i najsuvremenijim navigacijskim sustavima. Dizajnirao ju je Filip Stark, a prvi put je zaplovila 2015. godine. Posjeduje osam paluba s mogućnošću  slijetanja helikoptera, uz posadu od 54 člana može primiti 20 gostiju.  Cijena jahte imena“Sailing Yacht A”   je oko 450 miliona dolara, a vlasnik je deveti najbogatiji ruski milijarder industrijalac i filantrop Andrej Meljničenko sa procijenjenim bogatstvom od 13,8 milijardi dolara. Meljičenkov zajedno sa suprugom Aleksandrom  rado posjećuje hrvatsku obalu i Brela.

Skip to content