Breljanski vatrogasci su u petak 27. i u subotu 28. listopada 2017. obilježili 35. obljetnicu osnivanja Dobrovoljnog vatrogasnog društva Brela.

Obilježavanje je započelo u jutarnjim satima, posjetom groblju i prisjećanjem na preminule vatrogasce nakon čega je održan defile vozila kroz naselje Brela od Loznice do Jakiruše. U popodnevnim satima je priređena pokazna vatrogasna vježba gašenja požara na otvorenom i zatvorenom prostru na predjelu Punte Rata.

Proslava se u subotu nastavila svetom misom u župnoj crkvi prilikom koje su blagoslovljena vatrogasna vozila i vatrogasci. U 17 sati u hotelu Soline održana je svečana sjednica na kojoj su dodijeljena odlikovanja, priznanja dosadašnjim članovima, donatorima te drugim dobrovoljnim vatrogasnim društvima. Nakon sjednice proslava je nastavljena u restoranu hotela Soline gdje je priređen domjenak i prigodni zabavni program.

[isotope_gallery id=”3852″]

Skip to content