Krajem svibnja završena je akcija čišćenja šume u Zaštićenom krajobrazu plaža i šume koji je zaštićeni dio prirode od 1964. Godine. Akciju  je u ime Općine Brela organizirao Općinski načelnik Stipe Ursić, a provedena je u suradnji s Vatrogasnim društvom Brela, Hotelima Brela i Turističkom zajednicom Općine Brela. Osim 12 vatrogasaca koje je predvodio zapovjednik Robert Raos u akciji je sudjelovalo  30 zaposlenika Hotela Brela. Akcija je započela u travnju nakon što je Upravni odjel za graditeljstvo, komunalne poslove, infrastrukturu i zaštitu okoliša, na traženje Općinskog načelnika izdao Dopuštenje za zahvat rezanja i uklanjanja niskog raslinja, suhih grana i porušenih stabala bora u zaštićenom krajobrazu plaža i šume u Brelima. Kroz nešto više od mjesec dana koliko je trajala akcija očišćeno je oko pet hektara niskog raslinja, suhih i porušenih borova i grana.  Općina Brela planira iza turističke sezone nastaviti i proširiti  čišćenje na druge dijelove zapuštenih šumskih područja.

Ovime je Općina Brela nakon dvadesetak godina ponovno pokrenula čišćenje i održavanje zaraslih šumskih područja, povećala prohodnost i stupanj sigurnosti protupožarne zaštite na svom području. Breljanski Vatrogasci nakon aktivnosti čišćenja nastavljaju sezonsko dežurstvo i pripreme za protupožarnu zaštitu tijekom turističke sezone.

[isotope_gallery id=”2244″]

Skip to content