Općina Brela i Turistička zajednica već duži niz godina pripremaju Božićno druženje na Kričku u Sportskoj dvorani i ispred Općinske zgrade. Vjerski običaji, jaslice,  tradicionalna  „spiza“ , druženje i  Božićne pjesme koje je ove godine izvela klapa „Pasika“  bili su dovoljan razlog okupljanja više od dvjestotinjak  ljudi dobre volje.

Poznati i priznati kuhari koji su sa posebnom pažnjom i ljubavlju pripremali jela koja godinama u ustima  ostavljaju nezaboravan okus  bili su : Goran Staničić, Ivan ursić, Hrvoje Bekavac, Goran Šodan, Udruga“Škmer“ Split, Željko Neven Bremec , Marija Lulić, Mate Đuzel, Nives Delić i Alma Haračić Bremec. Uz dobru spizu bakalara, kuhano vino i i brojna druga pića točili su šankeri Ante i Milenko Ćelić., a kao pravi šećer na kraju, stolove sa blitvenjakom i slatkim tradicionalnim „brejanskim“ delicijama, kolačima od višanja, šećernim bademima i višnjevačom napravile su i aranžirale dvije nerazdvojne prijateljice Sandra Morović iz Igrana i Direktorica Turističke zajednice općine Brela Valentina Vitković.

Ova manifestacija truda kuhara i organizatora, dobar odaziv mještana Brela i gostiju u Božićno vrijeme darivanja pokazala je da još uvijek ima nesebičnih ljudi dobre volje spremnih za međusobno druženje, opraštanje, zajedništvo, ljubav što je garancija je nastavka ovakve tradicije. Sretan Vam Božić i Nova Godina!

 

Skip to content