Trodnevnicom koja se održala u večernjim satima  u župnoj crkvi sv. Stjepana  u srijedu 31. srpnja održana je pobožnost i sv. Misa (blagoslov soli, vode, ulja i tamjana i podjela bolesničkog pomazanja), u četvrtak 01. kolovoza  održana je pobožnost i sv. Misa za zdravlje, klanjanje Isusu u presvetom oltarskom sakramentu, molitve za ozdravljenje i iscjeljenje i primanje posvećenog voska (agnus Dei) kao blagoslovom na čast sv. Stjepana prvomučenika. U petak, 02 kolovoza održana je Misa na latinskom jeziku te koncert u čast sv. Stjepana  koji su izveli  Nada Sumić i Aleksandar Srzić.

Na blagdan sv. Stjepana slavlje je započelo procesijom oko župne crkve u kojoj su uz mnoštvo vjernika sudjelovali breljanski vatrogasci i župni zbor. Svečanu svetu misu je uz breljanskog župnika Don Ivana Kovačevića predvodio Don Damir Bistrić župnik župe Grabovac.

Skip to content