Na dan 301 obljetnice izgradnje crkve koju je 1715. godine u čast pobjede malobrojne kršćanske vojske nad Turcima kod Sinja  dao sagraditi biskup Nikola Bianković u Brelima na predjelu Soline, proslavljena je Gospe od Karmela. Svečanost je započela procesijom kroz naselje, a nastavljena je svetom misom koju je uz nekoliko župnika iz susjednih župa i breljanskog župnika don Stjepana Lončara predvodio don Ivan Čubelić  župnik Kraljice Mira u Makarskoj. Svečanost  su uveličali sinjski alkari i njihovi momci koji su u procesiji nosili  postolje sa slikom Gospe Sinjske, a za vrijeme svete Mise počasno  čuvali. Svečanosti su također doprinijele breljanske žudije i vatrogasci u svečanim odorama.

Proslava Gospe od Karmela nastavila se na ribarskoj večeri u luci kao i u večernjim satima kada je ispred Hotela Soline održan koncert grupe „Vatra“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20160717_220143 20160717_220312 20160717_221231 20160717_221919

Skip to content