Međunarodna biciklistička utrka održava  se od 19. do 24. travnja 2016. godine, u 6 etapa, a velika je novost da će na ovogodišnjem izdanju nastupiti timovi iz najvišeg ranga klasifikacije Svjetske biciklističke organizacije (UCI), kao i neke od trenutno najvećih svjetskih biciklističkih zvijezda.

Tour of Croatia izvodi se u 6 etapa traje 6 dana sa ukupno 1200 kilometara i 20 profesionalnih ekipa,  od kojih će 8 World Tour ekipa i 1 hrvatska od 19. do 24. travnja  proći  kroz  12 županija i 12 gradova. Svjetska biciklistička elita startala je u Osijeku, a kroz zadnji cilj proći će u Zagrebu.

Iz Makarske ekipe se kreću prema slijedećem rasporedu:  Riva,Obala kralja Tomislava – Marineta – Franjevački put – kružni tok – ulica Stjepana Ivičevića – Don Mihovila Pavlinovića – Ante Starčevića – cesta D8 – Krvavica – Promajna – Baška Voda – Brela – Dubci – Zadvarje – Šestanovac – Katuni – Blato na Cetini – Nova Sela – Ugljane – Čaporice-Trilj – Turjaci – Brnaze – Sinj-ulica Put Župića – Put Pavića – Lučane – Sutina – Muć – Gornje Postinje – Ramljane – Crivac.

U Kroz naselje Brela ekipe su dočekane uz sve mjere osiguranja prilaznih cesta koje su osiguravali vatrogasci DVD-a Brela i policijski službenici policijske postaje Makarska.

 

 

Skip to content