Filmska sekcija Osnovne škole Dr. Franje Tuđmana u Brelima u sklopu projekta Erasmus, aktivnosti eTwining snimila je kratki turistički, promotivni film o opasnoj ljepoti Biokova. Sadržaj je uspon na Biokovo: Bukovac, Kale i Pozjatu, tradicionalne breljanske lokacije s koje su koristile generacije Breljana prije dolaska turizma u ove krajeve. Cilj ovog projekta je promovirati prirodne ljepote jednog dijela Biokova, poticati svijest o očuvanju prirode i upozoriti na opasnosti koje krije planina Biokovo. U Izradi ovog kratkog filma koji traje 3 minute i 40 sekundi sudjelovali su učenici: Lana Vitković, Rina Ivić, Gabrijel Antun Šošić, Duje Ivanac, Tereza Seferović, učiteljice: Gorana Babić, Vanja Sokol, planinari: Željan Bekavac, Dino Jukić, Klement Ivandić i voditelj projekta Viktor Puljak.
Film je objavljen na YouTube kanalu, eTwiningu i Općinskoj Web stranici pod nazivom „The dangerous beauty of Biokovo“.

Prikaz filma: The dangerous beauty of Biokovo

Skip to content