Umberto Kostanić student glazbene akademije Munchen u tri odsjeka: orgulje, čembalo, crkvena glazba i zborsko dirigiranje, bivši učenik Glazbene škole u Makarskoj zajedno sa makarskim projektnim zborom u župnoj crkvi Sv. Stjepana u Brelima, u srijedu 12. Travnja 2017.  održao je Uskrsni Koncert. Zbor je sastavljen od pjevača zborova i klapa sa područja Makarskog primorja. Članovi se sami financiraju i dragovoljno dolaze na probe i nastupe.

Nakon uvodne pjesme Alonsa Loba i Versa est in lucrum koja je napisana za sprovod španjolskog kralja Filipa II, uslijedile su skladbe Caligaverunt oculi mei Thomasa Luisa de Victorie, inače motet iz Tenebrea službe koja se vršila upravo u Velikome tjedn te Popule meus, kod nas poznatija kao Puče moj. U nastavku programa Makarski projektni zbor je izveo dio stihova  51 Psalma poznatijeg kao Smiluj mi se Bože, odnosno Miserere mei, Deus  poznatog skladatelja Gregorija Allegrija. Ova se skladba i danas tijekom korizme u Velikome tjednu izvodi u Sikstinskoj kapeli, ali i u mnogim crkvama diljem kršćanskoga svijeta. Potpuna tišina i koncentracija publike za vrijeme koncerta i dugi aplauzi  pokazatelji su velikog zanimanja i oduševljenja publike. Žana Šulenta, voditeljica programa, uz čestitke za nadolazeći Uskrs na kraju se zahvalila publici, zboru i organizatoru breljanskom župniku Don Stjepanu Lončaru.

[isotope_gallery id=”3343″]

Skip to content